Камінь Бут – це шматки гірської породи неправильної форми від 15 до 50 см та масою 40-50 кг. Залежно від типу породи, відрізняють бут з доломітів, вапняків, піщаників та граніту. Видобувають бутовий камінь шляхом розробки осадових і вивержених порід. Кольорова гамма різноманітна: є камінь жовтий, зеленувато-сірий, рожево-сірий, сірий.

Сфера використання

Діапазон технічних характеристик бутового каменю надзвичайно широкий. Тож сфера його застосування в будівництві та ландшафтному дизайні різноманітна. Греблі, дамби, зміцнення залізничних мостів, облицювання стін та фундаментів будинків, паркани та огорожі, габіонні композиції. Не обходиться без будівельного матеріалу й оформлення ландшафту. За допомогою каменю створюють фонтани, водойми, альпійські гірки, декоративні сходи, доріжки у саду. Також бутовий камінь використовують пічники під час зовнішнього оформлення камінів, печей, барбекю.

Критерії вибору

Вибираючи матеріал, потрібно орієнтуватися на такі характеристики:

  • розмір фракції (70-500 мм);
  • міцність гірської породи (навантаження, яке витримує бут під час експлуатації: маркування М200-М600 – слабка міцність, М600-М1000 – середня, М1000-М1400 – висока);
  • лещадність (позначає відсоток зерен пласкої та голчастої форм. До 10% – кубуватий камінь, 10-15% – покращений, понад 15% – звичайний бут);
  • морозостійкість (кількість циклів заморожування/відтавання в умовах постійних температурних перепадів: F15-F100 – низька морозостійкість, F150-F200 – середня, F300-F400 висока).
 
Найменування Об'єм Ціна
Камінь бут 150 х 300 мм 1 тонна Ціну уточнюйте
* Ваші дані будуть захищені умовами конфіденційності і не будуть передані третім особам
Угору